Jóga v období těhotenství a porodu

            Pro některé ženy je jóga v těhotenství přirozené pokračování jejich životního stylu, ve kterém měla jóga vždy své místo. pro jiné ženy je jóga prostředkem, jak se právě v tomto výjimečném období zastavit a více naslouchat svému tělu. Obě cesty k těhotenské józe jsou možné a obě vedou ke stejným cílům – uvolnění pánevní oblasti, otevírání kyčlí, protažení oblasti beder, posílení horní části těla a v neposlední řadě k relaxaci umožňující klidné propojení mysli maminky a miminka.

            Těhotenská jóga je specifická výběrem takových pozic, které ulevují tlaku rostoucího bříška na pánevní dno, močový měchýř i přetížení beder a také pozic, které usnadňují sestoupení miminka hlouběji do pánve a tím připravují k porodu.

            Lektorka Klára Kyselová, které jemně provádí nastávající maminky lekcemi gravid jógy v havlíčkobrodském Pohybovém studiu Fanatic zdůrazňuje, že kromě pečlivého výběru pozic, věnuje v těchto hodinách velkou pozornost správné technice dýchání. Hluboké vědomé dýchání velmi usnadňuje průběh těhotenství a samozřejmě samotný porod, dodává maminka dvou malých dětí Klárka.

 

Lucie Kuntová

   

Alpinning – originální český fitness program

Hledáte nový druh cvičení, které Vás zaujme, pobaví a zároveň Vás udrží ve výborné kondici?

Přijďte k nám do Fanatic centra (www.pohybovestudiofanatic.cz) vyzkoušet Alpinning.

„Alpinning je skupinové cvičení vycházející z toho nejpřirozenějšího pohybu – z chůze. Díky tomu je vhodné opravdu pro všechny bez ohledu na věk, pohlaví či fyzickou kondici.“, shrnuje zkušená lektorka havlíčkobrodského Fanatic studia Pavla.

V naší alpinningové aréně ve sportovním areálu Kotlina najdete celkem 10 strojů - Alpitracků, na kterých při tomto cvičení zapojíte a posílíte celé tělo. Během 60 ti minutové lekce spálíte velké množství kalorií, zlepšíte si svoji aerobní kapacitu, posílíte svaly stabilizující vaše tělo.

To vše při rytmu pečlivě vybrané hudby a pod vedením certifikovaných lektorů, kteří do lekcí vnáší svou sportovní odbornost a zkušenost a samozřejmě také dobrou náladu.

Protože jak praví motto tohoto unikátního programu: „Alpinning není jen procházka,ale správný krok k dokonalé postavě“

Stále váháte zda je to program právě pro Vás?

Tak ještě jednou ve zkratce:

  • přirozený pohyb vycházející z chůze
  • zapojení celého těla
  • výrazný výdej energie
  • samy si určujete intenzitu cvičení
  • zvýšení fyzické i duševní pohody
  • bez potřeby drahého vybavení, vystačíte si s teniskami

Proč cvičit na BOSU

BOSU je unikátní cvičební pomůcka, kterou pro její univerzálnost s úspěchem používají rehabilitační pracovníci, klienti fitness center i vrcholoví sportovci.

Základem cvičení na BOSU je práce s rovnováhou na různých úrovních obtížnosti. V Pohybovém studiu Fanatic (www.pohybovestudiofanatic.cz) používají BOSU pro silový i kardiovaskulární trénink v lekcích TABATy, lekce BOSU core je pak zaměřena více na hluboký stabilizační systém (HSS).

„Cvičení na BOSU nutí klienta aktivovat svaly HSS (tzv. CORE), které jsou zásadní pro správné držení těla. Patří sem především bránice, svaly pánevního dna, transversus, multifidi a vnitřní šikmé břišní svaly. Pokud tyto svaly pracují ve vzájemné souhře, pak je vaše páteř správně napřímená, vaše technika dýchání je optimální a vy můžete přistoupit k bezpečnému posilování povrchových svalů i kardio-cvičení.“, popisuje lektorka Lucie Kuntová z havlíčkobrodského Pohybového studia Fanatic.

Používání BOSU tedy vede k: (i) Dosažení lepší fyziologické rovnováhy, což může ovlivnit veškerý další výkon. Rovnováha je základ všeho pohybu. (ii) Efektivnějšímu zapojení svalů středu, při správním cvičení aktivace a posílení postulárního svalstva. (iii) Zpevnění šlach a vazů zejména hlezenních kloubů. (iv) Zvýšení pohyblivosti a získání větší jistoty při jakémkoliv dalším pohybu či sportu.

Napište nám

Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel sedm a dvě 
Zpráva:
Odesláním formuláře prohlašuji, že beru na vědomí zpracování osobních údajů (informační povinnost vůči objednateli v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob).

Aktuality

Aktuality dětské kurzy